Pozantı İnşaat Malzemeleri

Pozantı İnşaat Malzemeleri

İnşaat malzemeleri, inşaat kaba malzemelerine dair tüm ürün ve çeşitlerini şimdi keşfedin. Uygun fiyat avantajı ile inşaat malzemelerine sahip olun.

 

Geniş ürün yelpazesi ile Telsiz Kardeşler İnşaat Yapı Market inşaat malzemeleri nalburiye toptan ve perakende satışı  ve nakliyesi,  restorasyon  malzemeleri,  yapı kimyasalları, boya malzemeleri ve hırdavat ürünleri,ayna,demir, tuğla, çimento, kireç, betopan, alçıpan, laminat, kalebodur, gaz beton, trapez saç, oluk, fırat temiz su boruları, fırat pis su boruları, elektrikli el aletleri, çivi, tel çivi, tavlı tel, bahçe çitleri, koruge borular vb. malzemelerin satışı yapılmaktadır.

 

İnşaat Malzemeleri Nelerdir? 

İnşaat malzemeleri, son derece geniş ve kaliteli seçeneklerin yer aldığı bir skala ile kişilere sunulur. Bu sayede aranılan seçeneğe ulaşma durumu da daha kolay bir hale gelir. İnşaat yapı malzemeleri hakkında kısa bir şekilde bilgilendirme yapmak gerekirse;

 
Alçı; Alçı günümüzde en sık kullanılan inşaat malzemeleri arasında ilk sıralarda yer alır. Hatta pek çok tadilat ya da restore işlemlerinde alçı olmazsa olmaz malzemelerden biridir. Ancak alçının da kendi içinde farklı seçenekleri vardır. Sıva alçısı, saten alçı ya da kartonpiyer alçısı gibi çeşitler arasında ihtiyaçlarınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. 

 
Çimento; İnşaat denildiği zaman pek çok kişinin aklına ilk etapta gelen malzemelerden biri, muhtemelen çimentodur. Tadilat amacıyla kullanılır. Sıva, dolgu ya da yapıştırma gibi işlemler için sık sık tercih edilir. Özellikle demirle kullanıldığı zaman ortaya son derece sağlam ve dayanıklı yapılar çıkar. Su ile karıştırılarak kullanılır. Yapılacak işleme göre kullanılacak su oranı değişiklik gösterir. Bu durumu çoğu zaman göz kararı ayarlamak mümkündür. 

 
Gazbeton; Sektörle fazla ilgili olmayan kişiler ilk etapta bu kelimeye yabancı olabilirler. Ancak gazbeton, son derece yaygın kullanılan bir yapı malzemesi çeşidi olarak öne çıkar. Yapılara çok yönlü şekilde katkı sağlar. Duvar örgü malzemesi olarak bilinir. Oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Hacim açısından %70 oranında gözenekleri vardır. Isı iletkenlik oranı son derece düşüktür. Bu açıdan yalıtım konusunda, kullanıldığı alana avantaj sağlar. Günümüzde pek çok mekanda sık sık tercih edilir. Ev, otel, ticari ya da sanayi yapılarında da bu malzemenin kullanıldığını görmeniz mümkündür. Ayrıca yanmaz özelliği sayesinde de oldukça güvenilir bir malzeme olarak ön plana çıkar. 

 
Kireç; İnşaat yapı malzemeleri arasında kireç de son derece önemli bir yere sahiptir. İnşaat sektöründe sık sık kendine kullanım alanı bulur. Farklı harçların ve sıcakların yapımında çoğu zaman etkili bir malzemedir. Aynı zamanda gazbeton üretiminde de yine kireç kullanılır. Çoğu zaman torbalar halinde satışa sunulur. Ancak her bir torbası oldukça ağırdır. Satın alırken bu durumu da göz önünde bulundurmak gerekir.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Pozantı Kaba İnşaat İşleri

Temelden başlayarak anahtar teslimine kadar olan aşamada, gerek kaba inşaat (kalıp, demi

Pozantı İnşaat Malzemeleri

İnşaat malzemeleri, inşaat kaba malzemelerine dair tüm ürün ve çeş

Pozantı Hırdavat Çeşitleri

Hırdavat ürünleri kategorisinde günlük yaşamda ihtiyaç duyula

Pozantı Anahtar Teslim İnşaat İşleri

Konut / Ticari İnşaat / Gayrimenkul geliştirme alanında engin tecrübeye ve teknik b

Yorumlar

Kökten gelen asalet ve incelik dolu insanların oluşturduğu üstün kalite ve güzel hizmeti körkün havzasında eşi benzeri olmayan bir müessese.allah selamet ve bereketlerini daim etsin

Şadi Kuş

5 Yıldız

Bölgedeki en iyi inşaat malzemecisi firma. İnşaat adına aranan her şey mevcut. İyi esnaf...

Mehmet Ozen

5 Yıldız